неділя, 22 квітня 2018 р.

Нові Типові навчальні планами для учнів 10-х класів




  З наступного навчального року 10-класники навчатимуться за новими Типовими навчальними планами. Всі діючі Типові плани можна знайти за посиланням https://mon.gov.ua/…/zagalna-serednya-osvita/navchalni-plani . Однак вже тепер директори і завучі шкіл планують навчальний процес та попередню тарифікацію. Нові навчальні плани дещо відрізняються від попередніх, тому спонукають до різних трактувань та дискусій. Що хочеться порадити? Уважно ознайомтеся не лише з таблицями розподілу годин за предметами, а й з пояснювальною запискою. Цього разу вона написана людською мовою та містить лише важливу і потрібну інформацію.

середа, 14 березня 2018 р.

Закодовані імена в українській вишиванці. Знайди своє!

Зараз вишивка сприймається тільки як декоративний елемент, але для наших предків вона мала велике значення. Вони могли буквально “читати” вишивку як книги, тому що кожен символ в орнаменті має своє значення.

    Це не просто кола, ромби, гілки і спіралі, ці фігури створювались десятки століть тому як унікальні символи. У часи, коли наші предки володіли магічним зв’язком зі світом Природи: рослин, тварин, небесних світил. Символами Сонця, Землі, Всесвіту, Роду вони малювали свою долю, відтворюючи їх на полотні, виписуючи таємничі древні знаки як заклинання, як обереги, як коди свого роду. Саме тому вони прикрашали свої вироби найпростішими орнаментами.

  Зараз є можливість зашифрувати слова, назви міст та власне ім’я у схему українського орнаменту, який нагадує QR-код. Кожна літера – це вишитий символ, кожен символ – це потужний оберіг. Абетку та її тлумачення видав у своїй книзі Володимир Підгірняк, дослідник української писанки та вишивки. Шляхом аналізу народної творчості прикарпатського краю, він виявив певні закономірності в орнаментах, які наштовхнули його на виявлення в них закодованої інформації.
 Ось так виглядають звичні поширені імена українців, які закодували в українській вишивці. Знайди і своє ім’я!

неділя, 18 лютого 2018 р.

Всеукраїнській акції "Україна моя вишивана"

    В день Св. Валентина, разом з ученицями 8-10-х класів Роменської ЗОШ I-III ст. №11, мали чудову нагоду взяти участь у Всеукраїнській акції "Україна моя вишивана". 
 Неймовірна атмосфера душевності та любові переповнювала Роменську міську бібліотеку імені Антоненка-Давидовича, в якій проходила акція!!!

пʼятниця, 9 лютого 2018 р.

Інформаційні технології для створення інтегрованих уроків


Weebly: платформа для створення особистого сайту


Weebly – безкоштовний онлайн конструктор, який дозволяє створити сайт без залучення HTML, використовуючи шаблони. 
Повноцінний сайт можна створити у кілька кліків за допомогою різних типів елементів інтерфейсу. 
Функціональні можливості Weebly: 
побудова сайту з використання шаблонних віджетів, без залучення HTML; 
можливість використання матеріалів різних типів (світлини, зображення, блоки тексту, карти Google, видеоролики Google Video, YouTube та RSS агрегатор); 
автоматичне створення навігаційного меню при додаванні нових веб-сторінок; 
просування сайту з додаванням посилання на соціальну мережу Facebook; 
фіксування кількості відвідувачів сайтк завдяки наявності відповідного лічильника.

неділя, 21 січня 2018 р.

Батькам на замітку

За якими групами в соцмережі варто слідкувати батькам, щоб завжди мати актуальну інформацію про виховання, освіту та здоров’я дітей. А також де отримати поради та відповіді на важливі запитання.
                                                                 "БАТЬКИ  SOS"
. 18700183_1313903725344675_2848598972293705026_n
   Спільнота об’єднує понад 60 тисяч учасників. Кожен з них може описати на сторінці ситуацію чи проблему, яка його турбує: стосовно конкретного випадку в класі чи школі або ж в освіті загалом. Інші учасники допомагають з’ясувати, як випадок співвідноситься із законодавством та як на нього можна вплинути.
Багато обговорень та порад стосовно гострих тем: прибирання та чергування, збір коштів, батьківські збори, домашні завдання тощо. Батьків вчать відстоювати власні права та права дитини і вміти донести свою точку зору до адміністрації навчального закладу.

субота, 20 січня 2018 р.

Рада вітати вас!
Даний блог для тих, хто відкритий для творчості навчання та праці.
Хоче бути інноваційним в роботі з учнями використовуючи нові методи та соціальні медіа, як засіб до заохочення та творчого підходу учнів!